مرکز رشد - دانشگاه علوم پزشکی فسا

network

مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی فسا

19 اسفند 1396

دومين استارتاپ ويكند فسا با موضوع صنعت و تکنولوژی در روزهای 16، 17 و 18 اسفندماه 96 توسط اتاق سرمایه‌گذاری و اشتغال فرمانداری و به میزبانی مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی فسا با حضور ۱۷۲ نفر شرکت کننده و ۹۱ ایده ارائه شده، برگزار گردید.

سلیمان کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا در مراسم اختتامیه استارت آپ ویکند گفت: هدف از ورود اتاق سرمایه‌گذاری و اشتغال فرمانداری به این برنامه، توجه ویژه به موضوع اشتغال و ارتباط دادن ایده پردازان و ارتباط نزدیک نخبگان در سطوح و تحصیلات مختلف با یکدیگر و ایجاد رقابت و برقراری ارتباط با دانشگاهیان و دانشگاه ها و ادارات شهرستان و استفاده از ظرفیت موجود است و امیدوارم رویدادهای بعدی توسط دانشگاه ها و بخش خصوصی برگزار شود .

کرمی افزود: هدف استارت آپ ویکند، آموزش و ترویج کار آفرینی است، افراد در این گروه ها یاد می گیرند چگونه درست فکر کنند و ایده ی خود را در جهت درست و عملی شدن رشد دهند. استارت آپ ها معمولا حول ایده های نو آورانه و خلاقانه بنا می شوند و به دنبال روش هایی برای کسب در آمد از آن ایده و تولید انبوه محصولات یا خدمات مبتنی بر آن ایده هستند .

دکتر علی قنبری مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم پزشکی فسا با اشاره به اینکه در اولین روز این رویداد 92 ایده توسط شرکت کنندگان مطرح شد، افزود: با رای گیری که از شرکت کنندگان انجام گرفت، 15 ایده برگزیده شد که 6 ایده توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی فسا ارایه شده بود.

وی گفت: در روزهای دوم و سوم، صاحبان ایده، تیمهای خود را تشکیل دادند و زیر نظر منتور ها روی ایده های خود کار کردند و در پایان هر تیم به مدت 5 دقیقه ایده پخته شده خود را ارایه دادند که در مرحله پایانی سه ایده برتر توسط هیات داوران انتخاب شدند.

مدیر مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم پزشکی فسا اظهار داشت: در مراسم اختتامیه با حضور فرماندار ویژه و جمعی از مسوولین شهرستان و دانشگاه، نتایج نهایی اعلام گردید که تیم های Bus-sram و life ray و power bank بیولوژیک به ترتیب از دانشگاه پیام نور فسا و دانشگاه علوم پزشکی به مقام های اول تا سوم دست یافتند.

سه ایده برتر دومین استارت آپ ویکند فسا:

-        تیم اول(از دانشگاه پیام نور): Bus Sram که ایده اپلیکیشن رزورو بلیط اتوبوسهای بین شهری بود.

-        تیم دوم(از دانشگاه علوم پزشکی): Life Ray که ایده آن دستگاه انداره گیری کربوهیدرات در غذا ها برای بیماران دیابتی بود.

-        تیم سوم(از دانشگاه علوم پزشکی): پاور بانک بیولوژیک بود که ایده آن کفشی است که با راه رفتن میتواند انرژی ذخیره کند و به عنوان باطری، نیروی شارژ موبایل و وسایل الکترونیکی را تامین کند.

گفتنی است دو ایده برتر دانشگاه علوم پزشکی فسا از مطالعه کوهورت ششده نشات گرفته است.