مرکز رشد - دانشگاه علوم پزشکی فسا

network

مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی فسا

 کتاب رهبر حرفه‌ای

 

          نویسنده: کریستینا آزبورن

          مترجم: وحید دهقان

           ناشر: آریانا قلم

          نوبت و سال چاپ: چاپ اول –  زمستان ۱۳۹۵

          تعداد صفحه: ۱۰۴ صفحه 

          قطع: رقعی

 


رهبری توانایی القا کردن و تشویق افراد برای غلبه بر چالش‌ها، پذیرش مداوم تغییر و دست‌یابی به اهداف است، قابلیتی است برای تیم‌های قوی و اثربخش و درنهایت فرایند بهره‌گیری از نفوذ خود برای ترغیب و هدایت کردن، رهبر توانایی بنا کردن جامعه‌ای را دارد که در آن‌همه افراد از توقعات دیگران آگاه و برای انجام کاری بزرگ متعهدند.

کامیابی در تفکر خلاقانه، هدایت و انگیزش افراد، تجربه‌ کردن رویکردهای متفاوت و تصمیم‌گیری‌های شهودی افراد را در مسیر رهبری قرار می‌دهد.

رهبری با مدیریت متفاوت است اما یادگیری و تمرین مهارت رهبری برای مدیران موفق ضروری است. زمانی که نقش رهبری را بر عهده می‌گیرید باید بتوانید از عهده انجام وظایفی چند‌گانه، از تحقق اهداف گرفته تا خلق فرصت‌های نو برآیید و هم‌زمان مطمئن باشید که تیمتان پیرو شماست و ارزش‌های سازمان را دنبال می‌کند.

aq16

تمایل و روحیه رهبری کردن پیش‌نیاز رهبری است ولی می‌توان سایر توانایی‌های لازم را آموخت. کتاب «رهبر حرفه‌ای»، که ششمین کتاب از مجموعه مدیر حرفه‌ای است، راهکارهای کلیدی رهبران برای شکوفایی کامل ظرفیت خود و تیمشان را برای مخاطبانش تشریح می‌کند و به آن‌ها نشان می‌دهد که چگونه مانند یک رهبر فکر و عمل کنند و به خود و جامعه اطرافشان رهبرانه بنگرند.

این کتاب توصیه‌هایی کاربردی را برای کمک به رشد جنبه‌های مختلف نقش رهبر و تشویق سایر اعضای تیم به رهبری و ابتکار عمل را در اختیار مخاطبانش قرار می‌دهد و گام‌به‌گام، آن‌ها را برای مواجه با چالش‌های رهبری، از انتخاب نقش رهبری تا رهبری مطمئن در شرایط سخت آماده می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا انرژی خود را در مسیر برقراری روابط لازم و دست‌یابی به مهم‌ترین نتیجه‌ها قرار دهند و در کنار کسب ارزش‌افزوده برای سازمانشان، رهبری موفق باشند.

کتاب رهبر حرفه‌ای در چهارفصل «درک رهبری»، «پذیرش نقش رهبری»، «رهبری در چالش‌ها» و «موفق شدن» تدوین‌شده است.