مرکز رشد - دانشگاه علوم پزشکی فسا

network

مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی فسا

 کتاب عملکرد حرفه‌ای

 

          نویسنده: مایک بورن – پیپا بورن

          مترجم: محمدعلی معین‌فر

          ناشر: آریانا قلم

          نوبت و سال چاپ: چاپ اول –  زمستان ۱۳۹۵

          تعداد صفحه: ۱۳۶ صفحه 

          قطع: رقعی


راه‌ شما به‌سوی موفقیت از شناختن خودتان آغاز می‌شود. هرچه درک کامل‌تری از خود داشته باشید. با خاطر جمع‌تری این راه را می‌پیمایید. شناخت نقاط قوت خود و بهره گرفتن از آن‌ها باعث بالا رفتن احتمال موفقیت می‌شود. مسلما هرکس نیاز به افزایش مهارت‌ها و دانش‌ خود در زمینه‌ای که انتخاب کرده‌است را دارد. فرقی نمی‌کند که کارتان چیست و کجا کار می‌کنید. در هر صورت به برخی از مهارت‌ها مانند مهارت مدیریت زمان، مهارت ارایه مطالب و مانند این‌ها نیاز دارید، این مهارت‌ها مثل ابزارهایی در کیف ابزار شماست و راه فراگیری و پختگی در آن‌ها تمرین است.

aq16

برای اینکه در کارتان اثر بخش شوید لازم است خلاقیت به‌خرج دهید و از خود مطمئن باشید، با دقت ارتباط برقرار کنید و به دیگران گوش‌ دهید و تصمیم‌هایی بگیرید که دشوارند.

برای دست‌یافتن به تعالی درکار، فقط یک راه‌کار وجود ندارد، نیل به عملکرد پرثمر، حاصل مجموعه‌ای از شناخت‌هاست. کتاب «عملکرد حرفه‌ای»، که پنجمین کتاب از مجموعه مدیر حرفه‌ای است، ابزار‌هایی را برای شناخت‌ خود و درک قوت‌ها و ضعف‌ها در اختیارتان می‌گذارد تا از آن‌چه می‌خواهید به آن دست یابید آگاه شوید و به این اطمینان برسید که در محیطی قرار گرفته‌اید که کارکردن درآن برایتان لذت‌بخش است و آن‌قدر آزادی عمل دارید تا به آن‌چه می‌خواهید دست‌پیدا کنید و بدین‌وسیله در آن‌چه انجام می‌دهید کامیاب‌تر شوید.

دست‌یابی به عملکرد پرثمر یعنی اینکه مهارت‌های بیشتری در زمینه‌های مدیریت و رهبری کسب‌کنید، افق‌های فکری خویش را بسط دهید و از آنچه دیگران می‌توانند به شما عرضه کنند بهره ببرید.اگر بتوانید بر این مهارت‌ها که گاهی توصیفشان ناممکن می‌نماید تسلط پیدا کنید آن وقت قادرید که به معنای واقعی کلمه خود را از دیگران متمایز کنید.

کتاب عملکرد حرفه‌ای در چهار فصل «شناخت خود»، «ارتقای مهارت‌ها»، «اثربخش شدن» و «موفق شدن» تدوین شده است.