مرکز رشد - دانشگاه علوم پزشکی فسا

network

مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی فسا

 کتاب مذاکره‌ حرفه‌ای

          نویسنده: مایکل بنولی یل – وی هوآ

          مترجم: مریم عرضی

          ناشر: آریانا قلم

          نوبت و سال چاپ: چاپ اول –  زمستان ۱۳۹۵

          تعداد صفحه: ۹۶ صفحه 

          قطع: رقعی

 

مذاکره، مهارتی‌ است که با تمرین و تجربه به دست می‌آید، اگر چارچوب درستی برای این کار تهیه کنید و پیش از مذاکره گزینه‌هایی خلاق بیابید به راه‌حل‌هایی می‌رسید که منافع همه طرف‌های مذاکره را تامین می‌کند.

بسیاری از افراد از مذاکره سرباز می‌زنند زیرا فکر می‌کنند مستلزم مشاجره است، اما درواقع این شما هستید که چگونگی فضای مذاکره را تعیین می‌کنید. اگر با اعتمادبه‌نفس و تفاهم، مذاکره کنید تعاملی خلاق به وجود می‌آید که در آن، طرف‌های مذاکره با همکاری به نتایجی عالی دست می‌یابند و می‌توانید برای سازمان خود ارزش واقعی به دست آورید.

 

مذاکره کاری چالش‌برانگیز، پیچیده و هیجان‌آور است که به آمیزه‌ای از دانش، مهارت، تجربه و بصیرت نیاز دارد، هر مذاکره‌ای منحصربه‌فرد است و کسب موفقیت بیشتر روش واحدی ندارد، پس برای اینکه مذاکره‌کننده موفقی باشید باید مجموعه‌ای از عمل‌ها و عکس‌العمل‌ها را با توجه به ماهیت مذاکره انتخاب کنید. یک مذاکره موفق، کاری فراتر از روش و راهکار است، برای این کار نگرش و طرز فکر صحیح مانند پشتکار داشتن در برنامه‌ریزی و آماده‌سازی قوی بودن در رویارویی با چالش‌های متعدد، خلاق بودن در خلق گزینه‌هایی که هردو طرف مذاکره از آن سود ببرند و آمادگی داشتن برای رها کردن مذاکره‌های نامناسب لازم است.

کتاب «مذاکره حرفه‌ای» دومین کتاب از مجموعه مدیریت حرفه‌ای است که  با خلاصه کردن اصول نظری و عملی تلاش دارد تا پیشنهاد‌هایی کاربردی برای موفقیت در مذاکره ارایه کند تا مخاطبان، شیوه‌های ارزیابی توانایی‌های خود و طرف مقابل را بشناسد و با استفاده از آن‌ها بر توانایی مذاکره خود بیفزاید. تمرین‌ها و روش‌های شرح داده‌شده در کتاب به مخاطبان کمک می‌کند در هر شرایطی مذاکره‌ای موفق داشته باشند.

کتاب مذاکره حرفه‌ای در ۴ فصل «آماده شدن برای مذاکره»، «انتخاب سبک مذاکره»، «انجام مذاکره» و «ایجاد روشی برای خود» تدوین‌شده است.